Trammelant in TIO-land

Op maandag 29 februari en dinsdag 1 maart 2016 was De Lijn te gast op onze school met het project 'Trammelant'. Dit is een sensibiliseringprogramma rond agressie in het openbaar vervoer. Onze leerlingen van het  3de jaar Beroeps en Buitengewoon Onderwijs namen hieraan deel.

De leerlingen werden door hun leerkrachten al warm gemaakt voor het project tijdens de lessen GASV en PAV. Ze (zowel leerkrachten als leerlingen) begonnen enthousiast aan het E-learning spel ‘De rit’. In dit spel moest je gedurende 30 seconden zo veel mogelijk foute situaties herkennen en aanduiden.

Enthousiaste en vriendelijke buschauffeurs leidden tijdens de 2 projectdagen een aantal activiteiten. Elke groep leerlingen volgde een 2 uur durende sessie. Het begon met de introductiefilm ‘The Bus’ gevolgd door het groepsdrukspel, filmpjes, oefeningen met de dronkenmansbril en tot slot een evacuatieoefening op de bus. Samen leerden ze om respectvol met elkaar om te gaan op het openbaar vervoer.

 

 

 

Onze leerlingen zullen op de website van De Lijn ook nog eens beloond worden voor hun interesse en inzet vanaf half maart tot half april:


Maandwinnaar

WICO campus TIO

572780 punten

 

Weekwinnaar

Bjorn Gelders (3 BBO schilderen)

95140 punten

WICO campus TIO

 

Enkele reacties van leerlingen:

  • 'We hebben veel bijgeleerd over hoe we ons moeten gedragen in de bus.'
  • 'De chauffeurs vinden een vriendelijke ‘goedendag’ bij het instappen belangrijk.'
  • 'De mensen die ons begeleidden deden dit op een grappige en enthousiaste manier.'
  • ‘De chauffeurs namen de tijd om het ons duidelijk uit te leggen.’
  • ‘De begeleiders vertelden ons dat muziekboxen op de bus hun concentratie bij het rijden verstoren.’
  • 'Het parcours met de dronkenmansbril was superleuk, maar ook akelig. Ik dacht dat ik recht liep, maar niets was minder waar!
  •  'Het was eng dat de bus op enkele seconden vol rook was en we niets meer konden zien’

 

 

We staan alvast klaar voor een volgende ‘Trammelant in TIO-land’ !

(Met dank aan mevr. L. Tyskens)


TIO maakt deel uit van de WICO scholengemeenschap